Pověsti a legendy

Objevte 0 příběhů míst z dávné i nedávné minulosti!

Prozkoumat mapu

Najděte, co hledáte!

Vyhledávání

Prohledávejte pověsti a legendy, případně nalezněte konkrétní místo. Vyhledávání míst využívá skvělé API Mapy.cz od společnosti Seznam.


Nenašli jste, co jste hledali?

Přidat pověst

O projektu

Příběh Pověstí a legend

Mobilní aplikace byla vytvořena Michalem Jaklem v listopadu roku 2020 v rámci projektu Aplikace do přírody jako dobrovolnický nadšenecký projekt pro ty z Vás, kdo rádi zkoumají historii a duší míst vepsanou v pověsti a legend našich předků. Cílem je vytvořit komplexní a bohatý zdroj tohoto literárního bohatství a obohatit procházky v přírodě o zajímavosti navázané na nejrůznější místa v krajině. Aby byly pověsti a legendy dostupné všem, byl v dubnu roku 2021 spuštěn i tento web. V září roku 2022 byla tato online sbírka pověstí zapsána do České knihy rekordů jako největší svého druhu!


Veškerá data pocházejí od uživatelské komunity a případný původní zdroj je poctivě uveden. Pokud znáte nějakou pověst, která v databázi chybí, budu moc rád, když ji doplníte!

Jakékoliv jiné využití, kopírování a další šíření textového obsahu, nahrávek, ilustrací či poloh pověstí, než sdílením pomocí odkazů z webové či mobilní aplikace Pověsti a legendy, prosím předem konzultujte s autorem aplikace! V opačném případě hrozí postihy za porušení autorského zákona!

NEJNOVĚJŠÍ EPIZODA NA SPOTIFY:Pověsti a legendy ve Vaší kapse!

Pověsti a legendy ve Vašem mobilu!Všechny pověsti a legendy můžete zobrazovat i v mobilní aplikaci pro platformu Android. V této aplikaci naleznete i některé užitečné funkce, jako je změna map, převod pověstí z fotky do textu a další. Stahujte zdarma na portále Google Play!


Pověsti a legendy jsou zcela zdarma!

Podpora & zapojení